Momente paniku në ndeshjen e Arsenalit, sulmuesi dërgohet në spital

Momente frike dhe paniku janë krijuar në minutat e para të sfidës midis Arsenalit dhe Volvesit. Mbrojtësi brazilian i Arsenalit, David Luiz, pati një përplasje në ajër kokë më kokë me sulmuesin meksikan të Volvesit, Raul Himenez, pas një ekzekutimi të një goditje këndi nga “topçinjtë” e Londrës.

Nga kjo përplasje, të dy mbetën të shtrirë. Për David Luiz nuk pati ndonjë problem, ndërsa Himenez u detyrua të zëvendësohej për ti lënë vendin Fabio Silvas, pasi ai ra pa ndjenja dhe u dërgua me urgjencë për në spital.