E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Mjegulla ‘pushton’ Bulqizën, kujdes kur kaloni

Pas reshjeve tëdëndura të dëborës, zona e Bulqizës është përballur me një tjetër fenomen natyror që ka sjellë shqetësime tek banorët.

Bulqiza është pushtuar nga mjegulla prej 4 ditësh, çka ka bërë të vështirë kalimin e automjeteve dhe të qytetarëve në rrugë.

Mjegulla e dendur ka sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve, duke shkaktuar edhe aksidente, fatmirësisht pa pasoja në njerëz.

Më problematike mbeten akset Bulqizë-Peshkopi, Bulqizë Burrel si dhe Qafë e Buallit-Krastë dhe Qafë e Buallit-Zona D ku përveç mjegullës ka ngrica.

Drejtuesit e automjeteve shprehen se qarkulllimi është mjaft i rrezikshëm sidomos në mëngjes ku temperaturat janë të ulëta.

Policia e Bulqizës bën thirrje drejtuesve të automjeteve të mos lëvizin me shpejtësi të madhe pasi në shumë segmente rrugore ka ngrica që nuk dallohen me sy të lirë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...