E martë, 2 Mars, 2021
0 C
Tirana

Ministrja e Kulturës jep lajmin e mirë për pushuesit në Durrës

Së fundmi, Ministrja e Kulturës ka dhënë një lajm të mirë për pushuesit në Durrës.

Elva Margariti, ka nënshkruar një marrëveshje me kryetaren e bashkisë së Durrësit, duke ofruar bileta falas për sitet arkeologjike të këtij qyteti për pushuesit që do të akomodohen në hotelet përgjatë vijës bregdetare të bashkisë së Durrësit.

“Ne si Ministri i bashkohemi më tepër bizneseve duke iu ofruar një paketë biletash falas, sepse mendojmë që ky do të jetë viti që do të sjellë turistë lokalë në sitet tona”, deklaroi ministrja Margariti.

Pushuesit vendas dhe ato nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut shikohen si shpresa e vetme për hotelet për të rikuperuar sado pak nga humbjet që i janë shkaktuar nga COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...