E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Messi tek PSG? Në Spanjë zbulojnë një tjetër prapaskenë nga merkato e janarit

Deklarata e Neymar pak ditë më parë ku shprehej i bindur se sezonin e ardhshëm do të luante në një skuadër me Leo Messi solli shumë pështjellim në media. Prej kohësh flitet për një ribashkim ndërsa lajmet që e shoqërojnë këtë hipotezë janë nga më të ndryshmet.

Së fundmi është folur për një takim ndërmjet Jorge Messi dhe drejtuesve të PSG, takim është sipas mediave është zhvilluar në Katar dhe sigurisht temë diskutimi ka qenë transferimi i argjentinasit në Paris. Vetë babai i Leos me anë të një reagimi në rrjetet sociale ka theksuar se është totalisht një “fake news”, në një kohë kur nuk ka lëvizur nga Rosario, vendi ku banon.

PSG po i prish jo pak punë Barcelonës pasi së fundmi kërkojnë të marrin shërbimet e Memphis Depay për të zëvendësuar Neymar, i cili u dëmtua rëndë në ndeshjen kundër Lyon.

Sipas “Mundo Deportvo”, pavarësisht presionit që po ushtron PSG, sulmuesi holandez është i bindur për tu bashkuar me Barcelonën që në merkaton e janarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...