E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Merkato/ Ja lajmet më të fundit nga klubet angleze…

• Paris Saint-Germain “do të mbledhë deri në 50 milion paund për blerjen e Paul Pogba-së”
Paris Saint-Germain thuhet se po kërkon të nënshkruajë me mesfushorin e Manchester United Paul Pogba, në merkaton e kësaj vere.
Sipas Daily Mirror, PSG shpreson të arrijë deri në 50 milion nga shitjet e disa lojtarëve, të cilat më pas mund t’i përdorin për të blerë Pogbanë, të cilin ata e dëshirojnë ta kenë në ekipin e ëndërrave që po krijojnë.

• Raportimi: Manchester City pretendent për të nënshkruar me Cristiano Ronaldon
Manchester City thuhet se po konsideron një lëvizje të bujshme për sulmuesin e Juventusit Cristiano Ronaldo në kërkimin e tyre për të gjetur një zëvëndësues për Sergio Agueron.
Sajti italian Calciomercato.it sugjeron që kampionët e Premier League-s tani do të kërkojnë blerjen e Ronaldos, i cili më parë ka kaluar gjashtë vjet me rivalët e tyre, djajtë e Manchester United.

• Çelsi teston durimin e Borussia Dortmundit me ofertën 135 milion paund për Haalandin.
Çelsi thuhet se është gati të provojë vendosmërinë e Borussia Dortmundit duke bërë një ofertë të madhe prej 135 milion paundësh për synimin e tyre kryesor Erling Haalandin.
Çelsi thuhet se është gati të përputhet me vlerësimin e klubit të Bundesligës, teksa është ish sulmuesi norvegjez Jan Aage Fjortoft që thotë se një ofertë me nëntë shifra do të niset së shpejti.
” Çelsi e ka atë qëllimin e tyre kryesor,” tha Fjortoft për ESPN. “Ata do të dëshironin të testonin Dortmund me një ofertë marramendëse.
“Një ofertë e zbukuruar do të jetë rreth 150 milion euro – dyfishi i asaj që ata mund të marrin për të verën e ardhshme.”

• Manchester United “dëshiron dy emra të mëdhenj pas Jadon Sanchos”
Manchester United thuhet se po kërkon të sjellë dy nënshkrime të tjera me emra të mëdhenj pas përfundimit të një marrëveshjeje me Jadon Sanchon.
Raphael Varane besohet të jetë një nga ata që është shënjestruar nga skuadra e Ole Gunnar Solskjaer ndërsa qendërmbrojtësi po përpiqet të largohet nga Real Madridi.
Mbrojtësi i Atletico Madridit, Kieran Trippier dhe mesfushori i Rennes, Eduardo Camavinga gjithashtu janë lidhur në javët e fundit me të kuqtë.
Sipas Manchester Evening News, United ka besim se do të sjellë të paktën një nga të dy për t’u bashkuar me Sanchon dhe Varanen në skuadrën e tyre për sezonin 2021-22.

Lexo edhe :   Merkato/ Liverpuli ka nisur ofertë për Saul Niguez, Simeone nuk e ka në plan
Lexo edhe :   Liverpuli/ Ja 5 lojtarët që Klop do t'i shesë për të bërë 70 milion paund

• Barcelona “i ofron Griezmannin Manchester United-it”
Manchester United raportohet se është klubi më i fundit që Barcelona i ka ofruar sulmuesin Antoine Griezmann këtë verë.
Sulmuesi, besohet gjithashtu, se u është ofruar më parë klubeve të tjera të Premier League-s, përfshirë këtu Manchester City dhe Chelsea, dhe Daily Mirror raporton se United është skuadra e fundit me të cilën Barcelona ka qenë në kontakt. Laporta po provon të sjellë në ‘terezi’ financat e klubit dhe përveç përgjysmimit të rrogave ai tani do me çdo kusht të shesë Antoine-n.

• Everton hyn në garën për të nënshkruar me Jesse Lingard të Manchester United?
Sipas një raportimi, Evertoni është në garë për të nënshkruar me Jesse Lingard nga Manchester United.
Lingard ringjalli karrierën e tij gjatë një periudhe huazimi me West Ham United në gjysmën e dytë të 2020-21, duke shënuar dhe asistuar në total 13 gola+asiste në 16 ndeshje./TIRANA TODAY SPORT

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...