E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Melinda e mendoi divorcin 2 vite më parë, detaje për ndarjen e çiftit Gates

Miliarderi i njohur dhe themeluesi i Microsoft, Bill Gates është ndarë nga bashkëshortja e tij, Melinda disa ditë më parë, duke shokuar mbarë botën.

Ende nuk është bërë e ditur arsyeja e vërtetë e cila se përsë çifti mori këtë vendimin, por prestigjozja britanike, The Guardian shkruan se Melinda po fillonte të mendonte për divorcin dy vite më parë.

Asokohe, Bill Gates, njeriu i katërt më i pasur në botë u zbulua se ishte takuar shumë herë me Jeffrey Epstein, filantropin dhe miliarderin i cili vrau veten në burg në vitin 2019.

Të Dielën, Wall Street Journal citoi “njerëz të njohur me këtë çështje” dhe një ish-punonjës i Fondacionit Gates, i cili tha se marrëdhëniet e Bill Gates me Epstein ishin “një burim shqetësimi” për gruan e tij.

Edhe pse ajo e paralajmëroi, sërish Bill nuk e dëgjoi dhe vazhdoi shoqërimin e tij me Epsteinin.

Jeffrey Epstein ishte një miliarder që akuzohej për ndisa vepra penale, përfshirë atë të trafikimit seksual të vajzave të mitura. Sipas aktakuzës thuhej se dhjetëra vajza të vogla ishin trafikuar nëpër shtëpitë e Epsteinit për takime seksuale.

Bill dhe Melinda u njohën në vitin 1980 dhe ajo u bë pjesë e Microsoft. Ata kanë tre fëmijë dhe drejtojnë së bashku Fondacionin Bill & Melinda Gates.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunoi kryebashkiakun e Selenicës, pranga 57-vjeçarit. Dalin dyshimet e para

Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka goditur kryetarin e Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj. Pas hekurave...

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...