E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Më zuri paniku”/ Shqiptari gjen çantën me 9 mijë franga, e dorëzon në polici

Gazetat zvicerane kanë vlerësuar gjestin e mirë të një kosovari. Eduart Latifi ka gjetur një çantë plot me para, dhe ka vendosur që ta dorëzojë në polici, pa shpenzuar asnjë të hollë. Ai kishte gjetur një çantë të braktisur para një dyqani të premten që lamë pas, ku ishin 9 000 franga. Latifi ishte me gruan dhe djalin e tij të vogël, kur para një dyqani kishte parë  çantën me ngjyrë të kuqe.

“Unë menjëherë mendova se dikush e kishte humbur atë. E hapa për të parë nëse kishte diçka të dyshimtë në të. Kur e hapa, pashë se kishte shumë para në të. Më zuri paniku kur pashë të gjitha ato para.

Gruaja ime më tha që të qetësohem. Prita për disa minuta aty, me idenë se pronari mund të kthehej dhe ta merrte atë në të njëjtin vend. Më pas u nisa në polici dhe e dorëzova çantën”, ka thënë Eduart Latifi.

Latifi që bëri gjestin shembullor, ka njoftuar se pronarja e çantës i kishte lënë 100 franga bakshish për këtë gjest.

“Pronari i çantës së kuqe është një grua e moshuar. Ajo ishte në gjendje të identifikonte veten si pronare të parave, dhe ne i dhamë asaj çantën dhe përmbajtjen e saj”, ka thënë zëdhënësi i policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...