E martë, 7 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Mbyllja e merkatos/ Njihuni me të gjitha lëvizjet e kryera në Serinë A

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Manjani del me deklaratën e fortë për Ramën dhe Thaçin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, çdo ditë e më shumë përcjell deklarata në forta në rrjetin social Facebook. Ai thotë se Rama dhe Thaçi kanë...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

Aksident i rëndë, ndërron jetë 28-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur së fundmi në Shkodër, ku për pasojë ka ndërruar jetë një 28-vjeçare. Ngjarja ndodhi në rrugën Shkodër-Bardhaj në vendin...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama publikon fotot: Projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës

Kryeministri Edi Rama së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka prezantuar “Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë”, i cili është projekti më...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

Mbrëmjen e djeshme në orën 22:00 u mbyll merkatoja në Serinë A italiane. Ja të gjitha lëvizjet e 20 klubeve të Serisë A në këtë merkato verore: Verona dhe Leçe janë klubet që kanë afruar më shumë futbollistë, plot 16. Për sa i përket merkatos në dalje, Torino mban rekord me vetëm 1 futbollist të larguar.

ATALANTA

Afrime: Muriel, Malinovski, Sportielo, Arana, Kjaer. Largime: Kulusevski, Mançini, Berisha, Pesina, Reça, Matielo, Tuminelo.

BOLONJA

Afrime: Tomijasu, Bani, Shouten, Densuil, Olsen, Medel, Domingez. Largime: Helander, Nagi, Pulgar, Donsah, Edera, Lianko, Kalabrezi.

BRESHA

Afrime: Aje, Joronen, Shanselor, Zmrhal, Manjani, Baloteli, Matri, Romulo. Largime: S.Romanjoli, A.Martineli, Dall’Olio, Kortezi, Mirakoli.

KALJARI

Afrime: Matielo, Rog, Naingolan, Nandez, Simeone, Pina, Lu.Pelegrini. Largime: Barela, Padoin, Srna, Leverbe, Farias, Pajac, Ceter, Xhaneti, Despodov, Bradariç, Romanja.

FIORENTINA

Afrime: Terziç, Tero, Kevin Princ Boateng, Lirola, Sotil, Badelj, Pulgar, Kastrovili, Riberi, Dalbert, Pedro, Dankan, Gezal. Largime: Lafont, Norgard, Edimilson, Muriel, Zherson, Veretu, Vitor Hugo, Graiçar, Laurini, Hanko, Saponara, Biragi, Simeone.

XHENOA

Afrime: Jaroszhinski, Zapata, Pinamonti, Gymysh, Jagielo, Barreka, Kasata, Rico, Saponara, Agudelo, Shëne, Pajac, Ankersen. Largime: Lapadula, Veloso, Gynter, Lazoviç, Besa, Zukanoviç, Shefer, Hiljemark, Jaroszhinski, Omeonga.

VERONA

Afrime: Rrahmani, Veloso, Radunoviç, Gynter, Besa, Badu, Boketi, Berardi, Lazoviç, Tutino, Verre, Adjapong, Amrabat, Pezina, Uesli, Stepinski. Largime: Laribi, Balkovec, Sise, Almiçi, Kalvano.

INTER

Afrime: Godin, Agume, Laxaro, Sensi, Barela, Bastoni, Lukaku, Biragi, A.Sançez. Largime: Miranda, Naingolan, Pushkash, Perisiç, Kolidio, Dalbert, Zh. Mario, Merola, Rico, Burgio.

JUVENTUS

Afrime: Rabio, Ramsej, Bufon, Demiral, De Ligt, Danilo, Lu. Pelegrini, Han. Largime: Spinacola, Rozherio, Kin, Romero, Kanselo, Lu.Pellegrini, Pereira.

LACIO

Afrime: Adekaje, Vavro, Laxari, Joni , Sipriano. Largime: A. Mohamed, Badelj, Neto, Zhordao, Tunkara, Baksevanos, Uollas.

LEÇE

Afrime: Ramirez, Vera, Gabriel, Benzar, Shakhov, Rozetini, Lapadula, Galo, Lo Faso, Dell’Orko, Ortisi, Rispoli, Farias, Xhanneli, Imbula, Babakar. Largime: Palombi, Marino.

MILAN

Afrime: Teo Hernandez, Kruniç, Leao, Benaser, Duarte, Kapanni, Rebiç. Largime: Abate, Montolivo, Mauri, Bertolaçi, Zapata, Kutrone, Plicari, Djalo, Striniç, Laksalt, Bakajoko, Gomez, Simiç, Andre Silva.

NAPOLI

Afrime: Di Lorenco, Manolas, Elmaz, Jorente, Lozano. Largime: Diavara, Rog, Ouna, Vinicius, Albiol, Verdi.

PARMA

Afrime: Laurini, Kornelius, Karamoh, Kolombi, Hernani, Kulusevski, Brugman, Darmian, Adorante, Martela, Pavone, Dermaku, G. Pecela.

Largime: Gobi, Brazao, Dezi, Stulaç, Bastoni, Gacola, Noçolini, Mustaçolo.

ROMA

Afrime: Spinacola, Diavara, Pau Lopez, Mançini, Veretu, Zapakosta, Smolling, Kaliniç. Mkhitarian. Largime: De Rosi, Manolas, El Sharaui, Markano, Karsdorp, Nzonzi, Çoriç, A. Romanjoli, L.Pelegrini, Çelar, Shik.

SAMPDORIA

Afrime: Kabot, Maroni, Depaoli, Torsbi, Auxhelo, Murijo, Pompeti, Leri, Sekulin, Rigoni. Largime: Andersen, Belek, Kovnacki, Ivan, Leverbe, Toco, Haxhiosmanoviç, Palumbo, Rafael, Praet, Rolando.

SASUOLO

Afrime: M.Sala, Traore, Obiang, Gravilon, Toljan, Kaputo, Myldyr, Ruso, Defrel, Kirikes, Romanja, Kiriakopulos. Largime: Odgard, Sensi, Di Françesko, Demiral, Satalino, Lirola, Manjani, Del’Orko, Adjapong, Glioci, Riçi, Pierini, Sala, Brinjola, Babakar.

SPAL

Afrime: Igor, M.D’Alesandro, Berisha, Di Françesko, Letika, Reka, Sala. Largime: Skiatarela, Laxari, F.Kosta, Antenuçi, L.Simiç, Gomis.

TORINO

Afrime: Edera, Lianko, Laksalt, Ujkani, Verdi. Largime: Damaskan.

UDINEZE

Afrime: Jajalo, Bekao, Gonzalez, Nestorovski, Uollas, Sema. Largime: Behrami, M.D’Alesandro, Badu, Skufet, Perica. /Panorama

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pasi Kanye shpalli kandidaturën për president, Kim Kardashian shfaqet me një “look” të ri

Ka zgjatur fare pak eksperienca e Kim Kardashian si flokëkuqe, pasi ajo është rikthyer sërish në origjinë dhe ditën e sotme është fotografuar me...

Masakër mjedisore në Vjosë, lumi gërryhet pa leje

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës masakrën mjedisore në Lumin Vjosë, ku firma që po shfrytëzon barbarisht këtë lumë, nuk kishte leje. Qindra kamionë...

“Shpërndaj dashuri!” Infermierja që gjeti mënyrën perfekte për të argëtuar pacientët e infektuar

Një infermiere në Kili e quajtur Damaris Silva ka gjetur mënyrën perfekte për të argëtuar pacientët e saj të cilët janë të infektuar me...

Murrizi: Nuk e votojmë reformën zgjedhore pa lista të hapura

Kreu i grupit parlamentar demokratik, Myslim Murrizi shprehet se opozita parlamentare nuk do ta votojë Kodin Zgjedhor. Në një prononcim për mediat pas takimit, Murrizi...

Reforma/ Rama: Duhet tryezë trepalëshe, opozitat të merren vesh me njëra-tjetrën

Pas takimit me Opozitën Parlamentare, kryeministri Edi Rama është shprehur se nuk kanë arritur që të gjejnë një gjuhë të përbashkët. Kreu i Qeverisë theksoi...