E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Mbyll sytë dhe mendja nuk më largohet”, djali i Maradonës tregon vuajtjet

Djali i Maradonës tregon se tashmë është izoluar, dhe se po kalon një periudhë të vështirë të jetës së tij. Vdekja e Maradonës ka shkaktuar traum tek i biri Diego Armando Maradona Sinagra. Ai zbulon së fundmi për “Marca” se po vuan shumë ndarjen nga jeta të babait të tij, teksa ka shfaqur probleme me gjumin.

Si po kalon tani?
Kam patur probleme me gjumin. Kam harruar se ç’do të thotë të pushosh. Mbyll sytë dhe mendja nuk më largohet.

Nuk udhëtuat në Buenos Aires. A ishte gjëja me e dhimbshme?
Ishte gjëja më e keqe. Të të vdesë babai dhe të mos jesh në gjendje ta jesh me të, as t’i japësh lamtumirën. Nuk është e lehtë të jesh 15 mijë km larg.

A e ndjek televizorin?
E ndez televizorin, por shikoj pak. Po përpiqem të izolohem. Vuajtja është personale.

Kampioni u shua në moshën 60-vjeçare, pas një infarkti kardiak në shtëpinë e tij, ku ishte vendosur pas një ndërhyrjeje në tru si shkak i një hematome. Ai ishte operuar në kokë, pasi kishte një hematomë në tru.

Maradona do të jetë gjithnjë idhull i futbollit për argjentinasit, dhe thuajse një perëndi për napolitanët. Jeta e Maradonës është një ndërthurje mes lavdisë dhe dështimeve, mes famës dhe skandaleve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....