E premte, 30 Korrik, 2021
21.5 C
Tirana

Mashtrimi i “Gulf”, pse po hetohen administratori dhe menaxheri

Hetimi i Prokurorisë së Tiranës ka dy emra konkretë për çështjen e kompanisë “Gulf”. Ata janë dy menaxherët e kompanisë, ai shqiptar Albano Aliko dhe ai gjeorgjian Irakli Zvanidze.

Të dy akuzohen për një skemë mashtruese me shitjen e tollonave të karburantit në të gjithë vendin, pak ditë para mbylljes së aktivitetit.

Denoncimet në komisariatet e rretheve nga qytetarë të mashtruar rriten dita – ditës.

Të shtunën u bë e ditur se policia e ka shpallur në kërkim menaxherin shqiptar Albano Aliko, i dyshuar si krijuesi i kësaj skeme mashtrimi.

Prokuroria e Tiranës po heton edhe për persona të tjerë të përfshirë në këtë skemë mashtruese.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Punonjësit federalë përsëri me maska

Punonjësit federalë në Uashington dhe disa qytete të tjera filluan të mbajnë maska përsëri në punë pas një përhapjeje të variantit Delta të koronavirusit....

Kualifikim historik/ Laçi në raundin e tretë të Conference League

Mund të quhej si mision i pamundur, por në futboll kjo fjali ekziston vetëm në letër, sepse fusha flet ndryshe. Me plot meritë, Laçi ka...

Izraeli nis të aplikojë dozën e tretë të vaksinës anti-covid

Izraeli do të fillojë të ofrojë dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit për njerëzit mbi 60 vjeç, konfirmoi të enjten kryeministri i këtij...

“Krimi po merr tenderat në Fier”/ Subashi reagon pas deklaratës së Petro Koçit

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së deputetit socialist Petro Koçi, i cili tha se tenderat në...

Conference League/ Partizani nuk ia del, Bazeli e eleminon në raundin e dytë

Partizani pësoi një tjetër humbje ndaj Bazelit, teksa kësaj here u mund 0-2 në ‘’Elbasan Arena’’. Zviceranët arritën të menaxhonin mjaft mirë rezultatin duke...