E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Malajzi/ S’do ta besoni, kapet peshku me dhëmbë njeriu (FOTO)

Një peshk i cili i ka dhëmbët të ngjshme me njeriun, është kapur në Malajzi. Imazhet e peshqve të vegjël janë shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale. Këto peshq kanë dhëmbë të bardhë, një ngjashmëri e frikshme me ato të një njeriu.

Sipas një gazete lokale, ai është një peshk i zakondshëm në ujërat përreth Malajzisë.

Meshkujt janë agresivë, ndërsa përdorin dhëmbët e tyre për të luftuar me gaforret e detit, sipas National Geographic.

Në rrjetet sociale nuk mungojnë edhe shakatë. Një prej tyre ka bërë shaka në Twitter: “Kylie Jenner po dridhet në çizmet e saj”. Një tjetër shtoi: “Dihet prej kohësh që ekzistojnë tashmë krijesa të huaja midis nesh. Jo domosdoshmërisht ashtu siç e dimë ne”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...