E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Luis Suarez mban gjallë shpresat e Barcelonës

Barcelona nuk dorëzohet për titullin kampion.

Katalanasit mposhtën 1-0 Espanyol në derbi, duke i dërguar rivalët e qytetit një kategori më poshtë.

Espanyol vulosi rënien në Segunda Division për herë të parë pas 26 vitesh.

Ndeshja u zgjidh nga Luis Suarez, i cili shfrytëzoi një top në zonë për të shënuar golin e vetëm të ndeshjes.

Skuadrat mbetën me 10 futbollistë pas daljes me të kuq të dy lojtarëve, Ansu Fati për katalanasit dhe Lozano për Espaniol, shkruan “A2”.

Presioni tashmë kalon në krahun e Realit të Madridit, që këtë premte luan ndaj Deportivo Alaves. 4 javë nga fundi në La Liga, diferenca mes Barçës dhe Realit, që ka një ndeshje më pak, është 1 pikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...

Inagurimi i Biden/ Mbërrijnë përforcime të reja të Gardës Kombëtare

Një kontigjent i madh trupash të Gardës Kombëtare mbërritën të shtunën në kryeqytetin amerikan, në përgjigje të thirrjes së zyrtarëve të mbrojtjes për të...