E enjte, 20 Janar, 2022
8.5 C
Tirana

Lufta me Armeninë, presidenti i Azerbajxhanit: Do të luftojmë deri sa të largohen nga territori ynë

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev  është zotuar se do të luftojnë deri sa forcat armene të lagohen nga territori.

“Ne kemi vetëm një kusht, forcat e armatosura armene duhet të lënë pa kushte, plotësisht dhe menjëherë të lënë tokat tona,” tha Aliyev.

Lufta është rindezur në rajonin Nagorno-Karabakh, i pretenduar nga të dyja shtetet, por që aktualisht ndodhet nën kontrollin e ushtrisë armene, ndërkohë që raportohen mbi 100 persona të vdekur deri tani, përfshi edhe civilë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...