E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Infektohet me COVID-19 mësuesi në Poliçan

Pas infektimit me Covid-19 të 4 mësuesve në shkollën 9-vjeçare në fshatin Mbrakull në qytetin e Poliçanit, një tjetër mësues i kësaj shkolle ka rezultuar “pozitiv”.

Mësuesi kishte kryer tamponin dhe ishte në karantinë prej disa ditësh në banesën e tij në qytetin e Poliçanit. Mesditën e sotme mësohet se është kryer edhe dezinfektimi i ambjenteve të brendshme të shkollës, përfshi këtu edhe sallën e mësuesve, e cila është mbyllur për disa ditë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...