E enjte, 20 Janar, 2022
8.5 C
Tirana

Greqia në alarm, 3 viktima dhe 354 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet greke bëjnë me dije se gjatë ditës së fundit janë shënuar 354 rase të reja.

Ndërkohë tre persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Bëhet me dije se nga 354 të infektuarit, 23 janë identifikuar në pikat doganore, ndërsa 195 janë shënuar në qytetin e Attikës, i cili është një ndër qytetet më të prekura.

78 pacientë trajtohen në intubim, mosha mesatare e të cilëve është 69 vjeç.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...