E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Lojërat Olimpike/ Vuçiç, sportistëve serbë: Përballuni dhe me atletët e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç priti ditën e sotme sportistë, anëtarë të ekipit olimpik serb dhe përfaqësues të federatave sportive, të cilët do të marrin pjesë në Lojrat Olimpike të Tokios.

Gjatë fjalës së tij, Vuçiç u ka thënë dy përfaqësuesve serbë në Lojërat Olimpike të Tokios, që të garojnë kundrejt çdo kundërshtari, edhe ndaj përfaqësuesve të Kosovës, shkruan RTS.

Ai u është drejtuar në mënyrë të veçantë lojëtarëve të xhudos dhe taekwondos.

“Milica dhe Marica, meqënëse do të keni garues nga e ashtuquajtura Kosovë, mos u shqetësoni për asgjë. Ju merreni me sport. Fitoni ose humbni, mos u shqetësoni, ne do të jemi me ju. Thjesht, bëjeni punën tuaj dhe asgjë tjetër. Ne nuk do t’ju detyrojmë të bëni veprime politike, do t’ju mbështesim, do t’ju duam dhe nuk do t’ju kërkojmë asgjë”, u shpreh Vuçiç.

Lojërat Olimpike do të nisin më 23 korrik, në Tokio dhe do të përfundojnë më 22 gusht.

Artikulli i medias serbe
                                                                        Artikulli i medias serbe

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...