E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Lippi pranë rikthimit tek kombëtarja e Italisë

Marcello Lippi është pranë rikthimit tek kombëtarja e Italisë, në rolin e drejtorit teknik, raporton e përditshmja italiane “Corriere Dello Sport”.

Sipas gazetës, lajmi ka indinjuar trajnerin e kombëtares, Roberto Mancini, pasi drejtuesit e Federatës Italiane nuk janë këshilluar paraprakisht me të para se të merrnin këtë vendim.

Lippi, i cili fitoi Kupën e Botës me Italinë në vitin 2006, do të ketë një rol operacional, supervizor, dhe do të thotë fjalën e tij edhe për pjesën teknike, diçka për të cilën Mancini nuk duket të jetë i kënaqur.

Sipas gazetës italiane, 72-vjeçari u takua me presidentin e federatës, Gabriele Gravina, në Toskanë dhe tregoi dëshirën për t’u rikthyer, diçka që mund të bëjë trajnerin Mancini të rimendojë pozicionin e tij në kombëtare.

Deri tani, Mancini ka fituar 10 ndeshjet kualifikuese të Europianit me Italinë, duke ndryshuar fytyrën e skuadrës që po kalonte vite jo të mira para mbërritjes së tij, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...