“Kur ke me pjell?”, Elita Rudi shpërthen ndaj komenteve fyese

Elita Rudi është në pritje të ëmbël të fëmijës së dytë. Ajo ka reguar mbrëmjen e djeshme nëpërmjet një statusi në Instastory, ku shkruan se bullizimi ndaj grave shtatzëna është i egër dhe komentet janë shumë të ulëta.

“Njerëzit janë shumë të pasjellshëm ndaj grave shtatzëna ditët e sotme. Po shoh nonstop komente të tilla nëpër foto të grave shtatzëna: “Kur po ki me pjell?” “Hajde mo lind mo.” “Pse pe qet barkun?” “Pse pe mshef barkun?” “Pse pe man barkun?” “Thu veq ti ki bo fmi”.

Stop bullizmit ndaj secilit person! Nëse nuk të pëlqen personazhi që e ndjek, veq mundesh mos me e ndjek mo!

Meqë ra fjala, unë kom me lind kur t’i boj 9 muj të plota ishalla don zoti! Qaq duhet për me pas një shtatzani të shëndetshe për mu dhe bebin. Për juve që i uroni lindjen ma të hershme një nane, ishalla ju fal zoti!?, shkruan ajo.