E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

Kryeministri i Kroacisë infektohet me Covid-19

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plankoviç ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas Euronews, në një njoftim të bërë nga qeveria, Plankoviçka pasi ka kryer testin dhe ka rezultuar me Covid-19, është vetëizoluar.

Me rekomandimin e një epidemiologu, Plenkoviç kreu një ri-test për praninë e koronavirusit të hënën dhe rezultati ishte pozitiv. Kryeministri iu urdhërua më parë një masë epidemiologjike e vetizolimit. Kështu që tani ai do të qëndrojë i izoluar për 10 ditë,” thuhet në njoftim.

Infektimi i kryeministrit të Kroacisë vjen dy ditë pasi bashkëshortja e tij rezultoi gjithashtu pozitive.

Bëhet e ditur se Plenkoviç aktualisht ndihet mirë dhe vazhdon të kryejë aktivitetet dhe detyrimet e tij nga shtëpia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbulohet klauzola e veçantë te Tirana, ja çfarë ndodh me kontratën e Dedes

Nevil Dede firmosi më 13 nëntor 2020 një kontratë 2-vjeçare me klubin e Tiranës. Pas vetëm 73 ditësh në krye të pankinës bardheblu, trajneri...

Krijoi parti me Murrizin, habit Valteri: Nuk e di ende se me kë do të kandidoj

Halit Valteri është konsideruar si një prej personazheve më të rëndësishëm të partisë së re të krijuar së bashku me deputetët Myslym Murrizi, Alban...

Atentati ndaj Mitros në Vlorë, shoqërohen 8 persona

Policia e Vlorës ka marrë në pyetje 8 persona në lidhje me atentatin e kryer ditën e sotme ndaj 39-vjeçarit, Marjon Mitro. Ata janë...

Nuk është mish derri, por kodi i Ndrangheta-s

Nga: Enkel Demi Ka një zakon rilindas që pas çdo skandali kërkohet qesharakja, në mënyrë që e pabëra të bëhet e pabesueshme. Kështu u reagua...

Kryemadhi: 5 prioritetet në programin e LSI, të realizueshme në 5 muaj, 0 kosto

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi ditën e sotme një takim me banorët e Njësisë 2 në kryeqytet. Teksa komentoi programin e forcës politike që...