E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Krujë/ Burri vr*t me thikë bashkëshorten brenda në makinë

Shoqëria shqiptare është tronditur nga një tjetër krim në familje. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Krujë, ku burri ka vrarë gruan e më pas ka tentuar të vetëvritet.

Burime zyrtare të policisë njoftojnë se sot në orën 10:45, në Bubq, Krujë, në afërsi të një magazine, brenda mjetit tip “Ford” dyshohet se shtetasi Artan Ismalaj, 51 vjeç ka goditur me thikë bashkëshorten e tij, shtetasen Klarita Ismalaj, 45 vjeçe.

Kjo e fundit nuk ka mund të përballojë dot plagën e marrë nga goditja me thikë, dhe ka ndërruar jetë. Pas vrasjes së bashkëshortes, autori 51-vjeçar ka tentuar ti japë fund jetës me thikë. Ai është transportuar në spital, ku ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha.

Njoftimi i policisë:

Më datë 05.07.2021, në orën 10:45, në Bubq, Krujë, në afërsi të një magazine, brenda mjetit tip “Ford” në pronësi të tij, dyshohet se shtetasi A. I., 51 vjeç, banues në Krujë, ka goditur me mjet prerës (thikë), bashkëshorten e tij, shtetasen K. I., 45 vjeçe, e cila ka ndërruar jetë. Më pas shtetasi A. I. ka tentuar të dëmtojë edhe veten me mjet prerës (thikë) dhe është transportuar në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...