E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Kosovë: 3 viktima dhe 79 të infektuar nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka raportuar për 3 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Sipas raportit, nga testimi i 764 mostrave, janë konfirmuar si të infektuar me koronavirus 79 persona.

Ndërkohë, janë shëruar edhe 61 pacientë, ndërsa aktualisht raste aktive janë 1.159.

Deri më tani janë regjistruar gjithsej 16.050 të infektuar, prej të cilëve 14.250 janë shëruar ndërsa 641 kanë vdekur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...