E shtunë, 11 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Korrupsioni në futboll, arrestohen 12 persona në Bosnje. Mes tyre edhe arbitra

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Shpërthejnë protestat në Greqi pas miratimit të ligjit në Kuvend

Në Greqi kanë janë regjistruar protesta të dhunshme, kundër ligjit që kufizon të drejtën për të protestuar që u miratua së fundmi në Parlament. Ky...

12 persona kanë përfunduar në pranga në Bosnje dhe Hercegovinë, pasi akuzohen për përfshirje në kurdisje të ndeshjeve. Në mes të arrestuarve janë arbitra dhe zyrtarë futbolli.

Ata janë të përfshirë në “kërkimin dhe marrjen e dhuratave dhe përfitimeve të tjera” për të rregulluar rezultatin e ndeshjeve gjatë sezonit 2018-2019, shkruan Rel.

Sipas një njoftimi të Zyrës së Prokurorit në Bosnje thuhet se të dyshuarit përballen me akuza për krim të organizuar, korrupsion dhe keqpërdorim të pozitës.

Lexo edhe :   Futbolli anglez në zi, kampioni i botës ndahet nga jeta

Për këtë vepër, autoritete kanë arrestuar 12 persona, si dhe ka konfiskuar telefona celularë dhe sende të tjera që mund të shërbejnë si prova në hetime.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbulohet agjenda, ja kur pritet të mbahet takimi Hoti – Vuçiç

Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), ka publikuar agjendën e plotë të takimit që do të mbahet nesër mes Hotit dhe Vuçiç. Videotakimi mes...

Maqedoni e Veriut/ Regjistrohet viktima më e re në moshë nga pandemia

Ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut është regjistruar viktima më e re në moshë nga koronavirusi. Mediat vendase shkruajnë se sot ka humbur jetën...