Sport

Koronavirusi rrezikon zhvillimin e kompeticionit të Formula 1


               Publikuar në : 20:13 - 04/02/20 B H

Formula 1 do të nisë etapën e katërt të saj të botërorit më datë 15 mars. E kur na ndan më shumë se 1 muaj nga nisja e kompeticionit, drejtuesit e saj kanë nisur të shfaqin shqetësimin në lidhje me përhapjen e koronavirusit vdekjeprurës.

Kjo për shkak se më 19 prill gara pritet të zbresë në pistën e Shangait. Drejtuesi i Red Bullit, Kristian Horner, u shpreh se ka besim në vendimet e organeve drejtuese të këtij sporti, teksa shton se situata po vëzhgohet me vëmendje.

Ndërsa ka rënë poshtë mundësia e shkëmbimit të Çmimit të madh të Kinës me atë të Rusisë, e cila është në program më 27 shtator.

Kujtojmë se koronavirusi vdekjeprurës ka shkaktuar deri më tani 427 viktima dhe më shumë se 20 mijë të infektuar.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT