E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Klubi nxjerr autobuzin në shitje, futbollisti tallet me pronarët e Interit

Pas krizës ekonomike që i kaploi, pronarët e Interit, shoqëria Jiangsu vendosi të heqë dorë nga investimet ne futbollin kinez, gjë e cila çoi në shkrirjen e skuadrës FC Jiangsu.

Për të përmirësuar situatën ekonomike kompania kineze ka vendosur të nxjerrë në shitje autobusin e ekipit që fitoi kampionatin e futbollit vitin e kaluar. Ky veprim nuk ngeli pa rënë në sy të sulmuesit italian Eder, i cili ishte pjesë e Jiangsu për dy sezone.

Sulmuesi 34 vjeçar ka menduar të tallet me ish-klubin e tij duke shkruajtur : “Mbase do të na japin rrogën. Të paktën nëse arrijnë ta shesin të paguajnë detyrimet që kanë. Le të shpresojmë”, ishin fjalët e Eder në “Twitter”.

Ky reagim pritej nga sulmuesi italo-brazilian pasi konflikti i tij me ekipin kinez është i hershëm për shkak të problemeve me pagat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...