E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Klubi i Premier Ligë, në gjurmët e Berat Gjimshitit

Berat Gjimshiti ka treguar paraqitje të shkëlqyera me Atalantën në Serinë A.

Për këtë arsye, mbrojtësin shqiptar e kërkojnë ekipe të mëdha Ajaksi dhe Milani.

Megjithatë nuk janë vetëm këto dy ekipe që duan shërbimet e mbrojtësit të Kombëtares.

Sipas asaj që shkruan “Tuttomercatoweb”, në gjurmët e Gjimshitit është vënë edhe skuadra e Premier Ligës, Fulhem.

Madje ata kanë bërë edhe ofertën e parë në drejtim të Atalantës, e cila është 19 milionë euro për ta lënë të lirë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...