E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Kadilli sulmon Bashën: Mbështetjen më të madhe e merr nga Rama

Kandidati për kryetari i Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ka sulmuar kryedemokratin Lulzim Basha, teksa u shpreh se mbështetjen më të madhe, ai e merr nga kryeministri Edi Rama. Deklarata e Kadillit u bë mbrmjen e sotme në emisionin “Open” në Top Channel.

Sipas Kadillit, beteja për votën e manipuluar të 25 prillit, përfundoi në momentin që Basha afroi datëne  zgjedhjeve në PD.

Fatbardh Kadilli: Gjithmonë është menduar se Berisha mbështet Bashën se është produkt dhe investim i Berishës. I është dhënë me dashamirësi cdo lloj politike dhe sot njeriu më i zhgënjyer me të duhet të jetë Berisha. Nuk arriti të krijonte në PD atë që duhet, fitoren dhe ajo që Berisha kërkon më pak është të jetë nr.2, të bëhet me nr.3. Sot Basha mbështetjen më të madhe e merr nga Rama në mënyrë indirekte. Ka mekanizma plot me ofertën se me ty do të vazhdoj. Beteja për votën falimentoi kur afroi datën e zgjedhjeve. E kam kërkuar me këmbëngulje që të kemi një debat të katërt. 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...