E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Juventus dhe Barcelona më pranë shkëmbimit Pjanic-Arthur

Më të lexuarat

Nëse një muaj më parë përpjekjet për të dërguar Miralem Pjanic në Barcelonë dhe për të sjellë mesfushorin Arthur Melo në Torino dukeshin të komplikuara, aktualisht duket se palët tashmë po shkojnë drejt zgjidhjes.

Insistimi i Juventusit ka funksionuar me brazilianin Arthur Melo që ka nisur të kuptojë se nuk është më parësor në planet e trajnerit Setien.

Tek bardhëzinjtë, mesfushori pritet të ketë një pagë trefish më të lartë, nga 2.2 milion euro që përfiton aktualisht në Barcelonë, në 7 milion euro, për 5 vitet e ardhshme.

Në Spanjë, operacioni duket i përfunduar.

Ajo që ka mbetur, është vetëm përgjigjja e Arthur Melo për të lënë katalanasit pas 2 sezonesh, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vaj plazhi dhe kafe kontrabandë, bien në pranga dy persona

Dy persona janë arrestuar sot ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim, pasi kryenin veprimtari kriminale në fushën e kontrabandës me mallra për të...

Vidhnin sasi të mëdha ari dhe i kthenin në shufra, bien në pranga 7 shqiptarë

Policia italiane ka goditur një grup kriminal të cilët akuzohen për grabitje të banesave. Në pranga kanë rënë 15 persona: shtatë shqiptarë, dy egjiptianë, dhe...

Rikthehet pagesa shtesë e ushqimit për efektivët e Forcave të Armatosura

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, njofton se mijëra ushtarakë shqiptarë do të kenë çdo muaj në pagën e tyre, një shtesë prej 10 mijë...

Regjistrohet rasti i parë me murtajën bubonike në Kolorado

Zyrtarë të Shëndetit në Kolorado bëjnë me dije se është konfirmuar rasti i parë pozitiv me plagën bubonike. Bëhet fjalë për një ketër, i cili...

Dita e dytë e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, ja cilat kategori votojnë sot

Dita e sotme shënon fazën e dytë të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut. Një ditë më parë votuan vetëm personat e infektuar me koronavirus dhe...