E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Jeta triumfon”, Manastirlu jep lajmin e bukur

Në kohën kur sistemi shëndetësor është në kolaps, pas rritjes së të infektuarve, Ministrja e Shëndëtësisë, Ogerta Manastirliu ka përcjellë një lajm mjaft të bukur. Në këtë situatë të pazakontë ku po jetojmë, mjekët po bëjnë një punë shembullore.

Ministrja Manastirliu njofton se në dy maternitetet e Tiranës, kanë ardhur në jetë më shumë se 1.200 bebe gjatë dy muajve të fundit.

Statusi

“Në këto kohë të vështira për të gjithë sistemin shëndetësor në përballje me #COVID19, ekipet mjekësore në #maternitetet tona, po bëjnë një punë shembullore, që nënat dhe të porsalindurit të jenë të #sigurt e të shëndetshëm në këtë situatë të pazakontë🙏🏼
😇 Vetëm në dy maternitetet e #Tiranës, më shumë se 1,200 bebe kanë ardhur në jetë shëndosh e mirë gjatë dy muajve të fundit🙌🏼
#JetaTriumfon🤗

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...

Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

Policia e Tiranës ka kërkuar rihetimin e çështjes së 21-janarit. Vetëm një ditë para 10-vjetorit të vrasjes së katër personave dhe plagosjes së gjashtë...

Këstet e shtëpisë ia paguante babai/ Zbardhet pasuria e ish-ministrit Lleshaj

Sandër Lleshaj u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në nëntor 2018 dhe u largua me dorëheqje në 10 dhjetor...