E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Jason Bateman, “mashkulli i vitit 2021”

Jason Bateman u emërua “Njeriu i Vitit 2022” nga Hasty Pudding Theatricals të Universitetit të Harvardit të enjten, marrësi i parë i çmimit që nga viti 2020 për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Bateman, një aktor, producent dhe regjisor në serialin Netflix Ozark, i cili gjithashtu luajti një rol kryesor në Arrested Development, do t’i jepet çmimi më 3 shkurt, tha trupa e teatrit në një deklaratë.

Bateman, karriera e aktrimit të të cilit daton në fillim të viteve 1980, është shfaqur në shfaqje të shumta televizive dhe ka luajtur në disa filma duke përfshirë filmat Horrible Bosses, Game Night dhe Identity Thief.

Bateman në moshën 18-vjeçare u bë regjisori më i ri i Shoqatës së Drejtorëve të Amerikës për regjinë e tre episodeve të Valerie, sipas Hasty Pudding Theatricals, i cili daton në 1844 dhe e quan veten grupi i tretë më i vjetër teatror në botë.

Çmimi “Burri i Vitit” shpërndahet që nga viti 1967. Çmimi “Gruaja e Vitit” nga Hasty Pudding u krijua në vitin 1951. Gruaja e vitit 2022 nuk është shpallur ende. Fituesja e vitit 2021 ishte fituesja e Oskarit, Viola Davis.

Çmimet u jepen njerëzve që kanë dhënë kontribute të qëndrueshme dhe mbresëlënëse në botën e argëtimit.

Burimi i lajmit: hollywoodreporter. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...