E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Ish-futbollisti i Juventusit ofendon Ronaldon: CR7 është një injorant

Kristiano Ronaldo ka bërë mjaft mirë në Torino, në këto dy vite te Juventusi, por pa arritur të sjellë trofeun e Champions League, aq shumë i dëshiruar nga drejtuesit bardhezi, ku kjo mungon që nga viti 1996, kohë kur Juventusi e ka fituar për herë të fundit.

Por, pavarësisht sukseseve, një ish-futbollist si Paskuale Bruno ka shigjetuar yllin portugez.

I ftuar në në emisionin “Tiki Taka”, ai ka ofenduar 35-vjeçarin, duke e quajtur injorant, pasi sulmuesi bardhezi nuk ka mësuar gjuhën italiane. Diçka e tillë nuk i ka lënë përshtypje të mrië Brunos, që e konsideron si një mungesë respekti për Italinë.

“Ronaldo është injorant. Ka 2 vite që jeton në Itali dhe end nuk flet gjuhën tonë. Ai nuk ka respekt për shokët e tij të skuadrës dhe për italianët. Flet akona spanjisht”, ka thënë Bruno.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...