E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Inzaghi ”tradhton” Milanin: Inter, favoriti kryesor për titull

Filipo Inzaghi, sulmuesi legjendar i Milanit, i cili aktualisht trajnon Beneventon flet pa “doreza” dhe tregohet realist kur pyetet se cila skuadër është favorite për titullin kampion, dhe shprehet se Inter ëshë favoriti kryesor.

Në një intervistë për ”Sky”, ai ka bërë skanerin e vitit 2020 për skuadrën që drejton por edhe në aspektin personal.

“Kujt do t’ja jepja “Oscar 2020” mes trajnerëve? Vëllait tim Simones dhe Piolit: ata meritojnë çmimet më të mëdha. Kur humb lojtarë si Ibra dhe Kjaer për disa ndeshje, kur fiton pa to por edhe pa Kessié dhe Bennacer, do të thotë që ka substancë. Kështu që Milani ka të drejtë të besojë për titull. Por unë mendoj se Interi është gjithsesi favoriti: ata kanë vetëm një kompeticion për të luajtur. Juve do të luftojë gjithmonë, janë Napoli dhe Roma, ekipe të forta”., tha ai.

Në datë 3 janar, Benevento e Inzaghit pret në shtëpi pikërisht Milanin kryesues.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Inagurimi i Biden/ Mbërrijnë përforcime të reja të Gardës Kombëtare

Një kontigjent i madh trupash të Gardës Kombëtare mbërritën të shtunën në kryeqytetin amerikan, në përgjigje të thirrjes së zyrtarëve të mbrojtjes për të...

Bien testimet, ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Ulja e temperaturave, Ministrja Kushi tregon si do bëhet ajrosja e klasave

Teksa temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për institucionet arsimore. Kushi shprehet se në...

A do ta bëjnë vaksinën ata që kanë kaluar Covid-19? Ja si përgjigjet Brataj

Kreu i urgjencës kombëtare, Skënder Brataj ka folur për numrin e të vaksinuarve deri në këto momente duke thënë se pas datës 20 janar,...

Pas helmimit, lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Unë, të arrestohem? Unë jam i pafajshëm”,...