E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Inter në shitje, kinezët vendosin shifrën e majme për klubin italian

Klubi italian i Interit do të nxirret në shitje. Presidenti aktual i zikaltërve, Steven Zhang ka deklaruar për  “Sole-24” se shumë shpejt klubi do të ketë pronarë të rinj.

Kompania kineze Suning është në bisedime me dy kompani, përkatësisht BC Partner dhe Lion Rock. Mediat në Itali prej ditësh flasin se Suning tanimë nuk e dëshiron më Inter dhe shumë e vendosur për aksionet e klubit është 400-500 milion euro, pa përfshirë borxhet neto.

Ditët e ardhshme janë vendimtare për zikaltërit, që pritet të mësojnë presidentin e ri. Në Itali, fillimisht mendohej se Interi thjesht po kërkonte aksionerë për të rifinancuar borxhet prej 300 milionë eurosh.

Por, ky lajm mund të ndryshojë plotësisht planet në klub dhe mund të turbullojë ambientin zikaltër në një sezon që dukej si ai i duhuri për t’u kthyer në majën e futbollit italian.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...