E hënë, 26 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Insigne nuk tregon mëshirë: Juventus është mësuar me humbje

Napoli “anuloi” Juventusin një natë më parë në “Allianz Stadium” duke e dominuar në lojë dhe me një gol në minutën e fundit rihapi kampionatin. Tashmë bardhezinjtë nuk mund të gabojnë në asnjë sfidë, pasi Napoli qëndron një pikë pas.

Pas ndeshjes sulmuesi i Napolit nuk është kursyer aspak me ironinë për ekipin e Juventusit. Pyetjes së një gazetari: “Juventus e ka luajtur si një finale të Champions-it dhe e ka humbur?”, sulmuesi italian i është përgjigjur duke qeshur: “Janë mësuar” dhe ka shtuar “tani duhet të mendojmë për veten dhe ta shijojmë këtë fitore”.

Një fitore që ka ardhur katër ndeshje para fundit dhe që ka rihapur kampionatin duke e dërguar skuadrën e Maurizio Sarri-t një pikë larg asaj të Allegri-t.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Polici në Kroaci: Më pak viktima, nëse do ishte vendosur rripi i sigurimit

Një aksident i rëndë ndodhi ditën e djeshme në Kroaci, ku një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë me pasagjerë shtetas nga Kosova, doli nga rruga...

Një pasuri e vogël që provokon dhe turpëron të mëdhatë e paligjshme

Nga Preç Zogaj Agjencia kundër Korrupsionit në Kosovë publikoi para pak kohësh deklaratën e pasurisë së Kryeministrit Albin Kurti për vitin 2020. Gjithsej 529 euro...

Tokio/ 13 vjeçarja japoneze fiton medaljen e arit në ‘skateboard’ për femra

Ari i parë olimpik në ‘skateboard’ për femra iu dha 13-vjeçaries japoneze Momiji Nishiya në eventin në dëborë në Ariake Sports Park. Nishiya shënoi 15.26...

Gjykata e Lartë me 8 anëtarë, Meta firmos dekretin për gjyqtarin Artur Kalaja

Nga dita e sotme, Gjykata e Lartë përbëhet nga 8 anëtarë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka firmosur dekretin për emërimin e gjyqtarit Artur...

Merkato/ Juventusi do lojtarin e Junajtidit, vlen 50 milion

Juventusi ka nevojë për një sulmues, pavarësisht se çfarë do të ndodhë me Kristiano Ronaldon, prandaj vëmendja kthehet te flaka e vjetër, tek një...