E hënë, 26 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Ija feston ditëlindjen, Besi të përlot me dedikimin: Do jetosh të shohësh fëmijën tim

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku e ka shprehur gjithmonë dashurinë që ka për gjyshen e tij, Ijen. Në çdo dalje të tij publike ka folur për marrëdhënien që ai ka me të.

Ditën e sotme Ija e Besit feston ditëlindjen. Aktori ka postuar një foto me të në profilin e tij në rrjetin social “Instagram”, ku i ka bërë “1000 urime” prekëse, që kanë marrë qindra komente nga fansat.

“Ija ime, nuk ta uroj dot ditëlindjen duke të thënë “edhe 100” sepse do ishte e pamundur. Vec do të të them 1000 falenderime që më ke rritur , 1000 falenderime që gatuan bukën më të shijshme në bote, 1000 falenderime që për cdo bekim që më ke dhënë, për cdo rrënjë domateje që kemi mbjell bashk, për djathin, gjalpin, recelin, mullagat, zambakët e kurorat me lule dele mbi kokë. Edhe në paste njeri që më ka mësuar të jem vetvetja edhe i natyrshem, ajo je ti. 1000 falenderime që jeten e sheh vetëm me ngjyra, pozitivitet edhe u tregove të gjithëve që “robi plaket kur don vet”. Zemra jote është tempull dashurie për femijët dhe të gjithë nipërit e mbesat. T’i puth duart o Ije. Të duam shumë. Edhe lavdi Zotit që do jetosh ditën të shohësh fëmijën tim, e ta vesh në gjumë “fli se gjumin ta ruan Ija” sikur mua dikur.”- ka shkruar aktori në postimin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kroaci/ Albin Kurti viziton të plagosurit, nesër Kosova në ditë zie

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi në spital, të plagosurit nga aksidenti tragjik i mëngjesit të kësaj të diele. Në deklaratën për mediat, ai...

Më e fortë PD-ja pas Kuvendit, por më e vogël elektoralisht…

Nga Eduard Zaloshnja Pak pikëpyetje kishte para kuvendit të PD-së se ç’do të ndodhte me propozimet e rivalëve të Bashës për ndryshimet rrënjësore në statutin...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Fauci: doza e tretë e vaksinës e nevojshme për një kategori të caktuar

VOA/Anthony Fauci, zyrtari më i lartë amerikan për sëmundjet infektive,tha të dielën se amerikanët që e kanë sistemin e imunitetit të dëmtuar mund të...

Ballkanizmi i ambasadorëve të perëndimit

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që reket tu’a shesë shqiptarëve sapunin për djathë....