E premte, 30 Korrik, 2021
18.5 C
Tirana

Video/ Parandalohet tragjedia në Vlorë, shpërthejnë dy bombula gazi në apartament

Një tragjedi për pak sa nuk ka shuar një familje të tërë në Vlorë. Dy bombola gazi që përdoreshin për gatim të vendosura në ballkon kanë marrë flakë duke rrezikuar jetën e banorëve.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm në lagjen “Isa Boletini” të Vlorës. Në momentin që ka ndodhur shpërthimi në banesë ka qenë vetëm vajza 20-vjeçare e familjes, e cila fatmirësisht ndodhej në dhomën tjetër.

Rrjedhja e gazit dhe më pas shpërthimi i dy bombolave shkatërroi gjithçka në familje, ndërsa forcat zjarrfikëse me vështirësi shuan flakët.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Punonjësit federalë përsëri me maska

Punonjësit federalë në Uashington dhe disa qytete të tjera filluan të mbajnë maska përsëri në punë pas një përhapjeje të variantit Delta të koronavirusit....

Kualifikim historik/ Laçi në raundin e tretë të Conference League

Mund të quhej si mision i pamundur, por në futboll kjo fjali ekziston vetëm në letër, sepse fusha flet ndryshe. Me plot meritë, Laçi ka...

Izraeli nis të aplikojë dozën e tretë të vaksinës anti-covid

Izraeli do të fillojë të ofrojë dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit për njerëzit mbi 60 vjeç, konfirmoi të enjten kryeministri i këtij...

“Krimi po merr tenderat në Fier”/ Subashi reagon pas deklaratës së Petro Koçit

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së deputetit socialist Petro Koçi, i cili tha se tenderat në...

Conference League/ Partizani nuk ia del, Bazeli e eleminon në raundin e dytë

Partizani pësoi një tjetër humbje ndaj Bazelit, teksa kësaj here u mund 0-2 në ‘’Elbasan Arena’’. Zviceranët arritën të menaxhonin mjaft mirë rezultatin duke...