E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Ibrahimoviç: Virusi më sfidoi dhe unë fitova, por ju nuk jeni Zlatan

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka dhënë një mesazh sensibilizues për publikun, pasi mposhti Covid-19.

Përmes një video në rrjetet sociale, Ibrahimoviç thotë se virusi e sfidoi, por ai fitoi ndërsa të tjerët nuk janë si ai.

Ai u kërkon të gjithëve mos e sfidojnë COVID-19, por të përdorin kokën dhe të respektojnë rregullat.

“Virusi më sfidoi dhe unë fitova, por ju nuk jeni Zlatan. Mos e sfidoni virusin dhe përdorni kokën tuaj. Mos harroni të vendosni maskën, të mbani distancën dhe të mbroni ata përreth jush. Ne do të fitojmë”, u shpreh 39-vjeçari.

 

View this post on Instagram

 

Ricorda di indossare la mascherina, mantieni le distanze e proteggi chi ti sta vicino, sempre. Vinciamo noi! @regionelombardia.official

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...