E hënë, 18 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Ibrahimovic sërish tek Milani: U riktheva në shtëpi

Pas negociatave të gjata, më në fund Zlatan Ibrahimović ka zbarkuar në Milano dhe do të veshë sërish bluzën kuqezi.

Gjiganti suedez mbërriti në Itali mbrëmjen e së shtunës, ndërsa nuk hezitoi të flasë për televizionin e klubit.

“Jam shumë i lumtur që jam rikthyer në Milano. Jam rikthyer aty ku ndihem si në shtëpi. Tani duhet të kthehemi në punë. Jam këtu për të dhënë rezultate, për të ndihmuar ekipin, trajnerin dhe klubin ta kthejmë Milanin në vendin e duhur. Kemi bërë mirë në gjashtë muajt e fundit, por nuk kemi fituar asgjë. Tani është e mundur nga fillimi, të rifillojmë punën e palodhshme për të arritur qëllimet tona. Ndihem mirë. Jam në formë”, është shprehur sulmuesi, shkruan “A2”.

Zlatan Ibrahimović do të marrë 7 milionë euro këtë sezon me Milanin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...