E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

I preu kokën mësuesit, ja çfarë i pyeti autori nxënësit pas mësimit

Krimi makabër në Francë ku një person i preu kokën një mësuesi në Paris, pasi ky i fundit kishte treguar karikaturat e profetit Muhamed në klasë, ka tronditur botën.

Autori i krimit, një çeçen i lindur në Rusi me banim të ligjshëm në Francë ka postuar në twitter një foto të trupit duke e shoqëruar me një mesazh.

“Në emër të Allahut, Mëshirëbërësit, Mëshirëbërësit, … drejtuar (Presidentit Emanuel) Macron, udhëheqësit të pabesëve, unë ekzekutova një nga zagët tuaj i cili guxoi të nënvlerësonte (Profetin) Muhamedin “, shkroi ai në twitter.

Ngjarja ndodhi pak ditë më parë kur autori iu afrua studentëve dhe iu kërkoi t’i tregonin më shumë për mësuesin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...