E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të cilëve ju ndaloheshin brumërat ose gjëra të tjera me shumë yndyrë. Duke marrë shkas nga kjo kërkesë strikte, në dyert e klubit ka ardhur një porosi që i ka surprizuar të gjithë.

Kompania austriake “Kurtis Brothers”, e specializuar në prodhimin e keçapit, ka dërguar një shishe për klubin me një shkrim drejtuar Antonio Kontes. Kompania është vënë në dijeni të ndalimit të këtij produkti për lojtarët, por i jep një shpjegim se pse ai gabon.

“I dashur Antonio, ne e morëm vesh që ju ndaluat keçapin. E mbështetëm vendimin tuaj. Të ushqyerit shëndetshëm është e rëndësishme, por dhe kënaqësia është. A e dini se çfarë vjen nga Italia? Domatet tona, Antonio. Jo çfarëdo lloj keçapi është i njëjtë. Kështu që mos evito gjithçka”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...