Kronikë

I dënuar me 8 vite burg, karabinierët kapin në befasi shqiptarin


               Publikuar në : 15:42 - 12/02/19 S.N

Karabinierët kapin në befasi trafikantin shqiptar në Trenzano, të kërkuar nga autoritetet evropiane. Karabinierët e Njësisë Operative të Compagnia di Chiari kanë arrestuar 37 vjeçarin shqiptar me leje të rregullt qëndrimi në Trenzano.

Identiteti i tij nuk është bërë i ditur, por autoritetet kanë thënë se figuron i dënuar me 8 vite burg në 2015 nga gjykata shqiptare.

Policia ishte vendosur pranë shtëpisë duke vëzhguar çdo lëvizje të dyshimtë të tij.

Ditën e diele shqiptari kishte shkuar të kalonte një fundjavë me familjarët e tij, por karabinierët e kapën në befasi. Pas arrestimit ai tentoi të arratisej duke iu drejtuar njërit prej ballkoneve në pjesën e pasme të shtëpisë, nëpërmjet të cilit do të arrinte fushat rreth zonës së banimit duke u zhdukur pa lënë gjurmë.

Policia italiane kishte izoluar të gjitha rrugët e mundshme të arratisjes duke mos i dhënë asnjë rrugëdalje trafikantit të drogës.

Hetuesit e konsideruan shqiptarin si një element të rangut të lartë kriminal dhe e shoqëruan në burgun e Breshias.

Përshtati Tirana Today

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT