E shtunë, 23 Janar, 2021
8 C
Tirana

Humb jetën nga koronavirusi një tjetër i dënuar në burgun e Drenovës

Mësohet se një tjetër i dënuar në burgun e Drenovës, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit.

Sipas abcnews.al, një 47-vjeçar me shtetësi të Maqedonisë nuk ka mundur t’i mbijetojë virusit. Bëhet me dije, se të dënuarit i kishin mbetur vetëm 20 ditë për të përfunduar dënimin.

47-vjeçari kishte qenë në të njëjtën qeli Çaush Banajn, i cili ndërroi jetë të hënën në mbrëmje në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Raportohet se i dënuari ndërroi jetë në burgun e “Shënkollit” në Lezhë. Ai ishte dërguar atje për kurim, pasi ky burg është kthyer në spital Covid për të dënuarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...