Hudhra me qumësht, pse konsiderohet “magjike”

Për hudhrën ka pafundësisht studime, si një nga perimet me vlerën ndër më kurativet. Edhe pse e konsideruar “e rëndë” për përdorimin e përditshëm, sidomos për ata që kanë lidhje me komunikimin,  hudhra vijon të jetë objekt studimi për vlerat e saj ushqyese, për shijen e shkëlqyer që u jep gjellërave e recetave të ndryshme.

Por, një nga recetat më të “çuditshme” është përdorimi i saj me qumësht. Për shumë njerëz ideja mund të tingëllojë si diçka e çmendur, duke patur parasysh erën tipike të hudhrës, por sipas studimeve të fundit kjo recetë është shumë e dobishme për shëndetin e njeriut.

Si përgatitet:

  • 500 ml qumësht
  • 10 thelpinj hudhër të qëruara
  • 2-3 lugë gjelle me sheqer
  • 250 ml ujë i ftohtë

Në një tenxhere të thellë shtoni ujin dhe hudhrën. Pasi të shihni fluskat e para të vlimit, shtoni hudhrën të cilën e keni grirë më parë dhe vazhdoni me përzierjen. Pas disa përzierjeve, ulni temeraturën dhe lëreni që një pjesë e masës të avullojë. Në fund filtrojeni dhe shtoni sheqerin për ta ëmbëlsuar.

Pas përgatitjes kjo “pije magjike” ndikon ndikon në përmirësimin e këtyre problemeve shëndetësore:

Astma: Në qoftë se konsumoni tre thelpinj hudhër çdo natë, ndihmoni rrugët e frymëmarrjes të çlirohen nga toksinat, duke lehtësuar në këtë mënyrë simptomat e astmës.

Verdhëza: Hudhra është e pasur me squfur, alicinë dhe selen. Këta tre përbërës aktivizojnë enzima të posaçme që eleminojnë toksinat nga organizmi. Konsumi i qumështit me hudhër ndihmon gjithashtu edhe të luftoni verdhëzën. Duke e konsumuar rregullist, verdhëza do të zhduket brenda katër ditësh.

Sëmundjet kardiake: Kjo pije ul nivelin e kolesterolit të keq LDL, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe pengon koagulimin e gjakut.

Lexo edhe :   Harresa, çfarë e shkakton? Kush preket më shumë?

Kolla: Hudhra ka efekte antibakteriale dhe ndihmon në kurimin e shumë patologjive. Një prej tyre është edhe kola e thatë. Nëse doni mund t’i shtoni edhe mjaltë dhe pas xhinxher për ta bërë akoma më efektiv veprimin e saj.