Richarlisonit armë në kokë, Maddisoni luan poker / Kuriozitete për futbollistët

Futbollistët janë të famshëm në të gjithë botën për aftësitë e tyre në fushën e futbollit, por ata gjithashtu bëjnë gjëra të tjera interesante. Ne ju sjellim kuriozitete për futbollistët e njohur që me siguri nuk i dinit.

Denilson

Denilson është një futbollist i famshëm brazilian që luajti për disa klube përfshirë Real Betisin në Spanjë dhe gjithashtu fitoi Kupën e Botës 2002. Sidoqoftë, ai ka qenë gjithashtu një ambasador i 888poker.

Ai është një lojtar i zjarrtë i pokerit dhe gjithashtu tha se shpresonte të prezantonte njerëz të rinj në lojë. “Futbolli dhe pokeri janë të dy lojëra pasionante, por secila ka veçoritë e veta,” tha ai. Denilson filloi të luante me miqtë, por e shijoi aq shumë pokerin sa që vendosi të vazhdojë të luajë në një nivel më të lartë.

Maddison

Braziliani nuk është lojtari i vetëm që pëlqen poker. James Maddison i Leister gjithashtu luan shpesh.

Richarlison

Richarlison i Evertonit vjen nga një favela’ braziliane (geto) dhe mund të kishte përfunduar në botën e drogës, por ai qëndroi larg telasheve duke shitur akullore me nënën e tij!

Pavarësisht se u tall nga miqtë për mos bashkimin me ta, ai tani shkëlqen në Premier League dhe për Brazilin. Richarlison tha në një intervistë se futbolli i shpëtoi jetën. Një herë si fëmijë ai pati një armë të drejtuar në kokë pasi kishte hyrë aksidentalisht në territorin e një baroni droge.

Balotelli

Ish sulmuesi i Mançester Sitit dhe Italisë, Mario Balotelli dikur u shfaq në revistën GQ me Tinie Tempah! Futbollisti u shpall njeriu i veshur më mirë në botë. Një nder i vërtetë. Edhe pse ai ka dalë negativ në shumë raste, Balotelli ka bërë edhe gjëra pozitive. Një herë, pasi fitoi në një kazino në Mançester, ai gjeti një të pastrehë në rrugë dhe i dha 1000 paundë.

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo u ble nga Junajtidi në 2003 pas një miqësoreje para-sezonale me Sportingun e Lisbonës. Ndeshja, e cila ishte ndeshja e parë në stadiumin e ri, nxorri në pah të riun tek driblonte mbrojtësit e Junajtidit.

Lojtarë si John O’Shea dhe Roy Keane ishin të shokuar nga talenti i Ronaldos dhe thuhet se i thanë Fergiet në pushim të ndeshjes që ta blinte.

Pas humbjes 3-1, Ronaldo u mbajt nga Junajtid dhe marrëveshja u mbyll në vend. Sulmuesi gjithashtu nuk ka tatuazhe kështu që ai mund të dhurojë gjak më shpesh.