E enjte, 9 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Horoskopi ditor: 14 Qershor 2020

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu. 21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët...

Lista e plotë/ Ja vendet ku shqiptarët udhëtojnë pa viza, por edhe ato ku viza duhet

Jemi në vigjilje të Krishtlindjeve dhe shumë pranë Vitit të Ri. Një pjesë e shqiptarëve duan që t’i kalojnë këto festa jashtë vendit. Por...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Kishte ngritur një skemë mashtrimi, policia kap 24-vjeçaren e cila ishte në kërkim

Blutë e Tiranës kanë vënë në pranga një 24-vjeçare me inicialet D.S., ndërsa Gjykata e Shkallës Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë...

Dashi

Është koha të vlerësoni aftësitë tuaja. Jeni një person i komplikuar, por kjo iu bën edhe një person interesant. Mos u ndjeni fajtor nëse ju vjen një mundësi për të cilën mendoni se nuk e meritoni. Shfrytëzojeni atë!

Demi

Do të ndiheni të fuqishëm dhe plot besim në vetvete. Kjo do t’ju bëjë që të mos i druhet asnjë sfide që mund t’ju dalë para. Gjithashtu, rekomandohet të jeni të gatshëm për të ndihmuar.

Binjakët

Mund të ndiheni pak të nervozuar gjatë ditës së sotme, sidomos në lidhje me biznesin tuaj. Ka ndodhur shpesh që mund të jeni tërhequr nga disa vendimmarrje për shkak të komenteve negative të të tjerëve. Rekomandohet të shmangni persona të tillë në jetën tuaj dhe veproni sipas mendimit tuaj.

Gaforrja

Do të jeni mjaft të ekuilibruar gjatë kësaj kohe. Përgatituni për një periudhë të shëndetshme në jetën tuaj, e cila do t’ju shtojë sigurinë dhe besimin në vetvete.

Luani

Nuk ka asnjë arsye që të toleroni dikë, arroganca e të cilit po bëhet gjithnjë e më e tepërt. Nëse mendoni se dikush po përpiqet të përfitojë nga ju, mos hezitoni të flisni. Ndërsa nëse mendoni se dikush po tregohet i paarsyeshëm apo i rrezikshëm, mbrojeni veten duke u shmangur.

Virgjëresha

Kjo mund të jetë dita, kur e gjithë lodhja apo përpjekjet tuaja në punë do t’ju shpërblehen. Ekziston mundësia që t’ju bëhet rritje në detyrë. Sa i përket marrëdhënies në çift, ka gjasa të zbuloni diçka që do t’ju sjellë mjaft ndryshime.

Peshorja

Ka gjasa të përballeni me përgjegjësi të reja, të cilat duhet t’i merrni seriozisht. Tregojini të tjerëve që jeni të gatshëm ta përballoni këtë. Nuk përjashtohet mundësia e një debati me partnerin/partneren tuaj, çfarë do të ndikojë shumë në gjendjen tuja emocionale.

Akrepi

Mund të mos e nisni mbarë ditën sot, por kjo nuk do të thotë që të dekurajoheni. Përpiquni të qetësoheni dhe të mendoni se çdo orë mund t’ju sjellë mjaft të mira. Pozitiviteti mund t’ju sjellë rezultate të vërteta.

Shigjetari

Një prej njerëzve më bujar në jetën tuaj, krejt papritur mund të ndryshojë shumë. Megjithatë mos u shqetësoni, pasi mund të mos e ketë me ju personalisht. Mund të jetë në ankth për shkak të problemeve financiare.

Bricjapi

Nëse do të jeni gati të nënshkruani një kontratë, do të jetë dita me fat për ju. Gjërat janë në vijën e duhur dhe gjithçka parashikohet se do të ecë mbarë.

Ujori

Pjesa më e vështirë për të sjellë ndryshim në jetën tuaj nuk është gjetja e mënyrës për ndryshim por zbatimi i saj. Ju duhet shumë disiplinë për të filluar, sidomos sot që nuk do të keni energjinë e duhur. Nuk do të mungojë ndihma e një prej miqve tuaj më të mirë.

Peshqit

Nëse dëshironi të ulni stresin në jetën tuaj duhet të shmangni disa përgjegjësi të tepërta. Dorëzojani një detyrë të rëndësishme dikujt që ju i besoni fort. Sa i përket aspektit financiar, parashikohet një ditë e mirë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Hetimi për Bylis-Tirana, pse Halili nuk u paraqit në FSHF

Një pjesë e rëndësishme e vlerësimit të integritetit të takimit të luajtur më 2 korrik mes Bylisit e Tiranës do të bëhet pas dëshmisë...

“Fituesi i koncesionit të Milot-Fier është paracaktuar”, Tabaku tregon faktet

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, akuzon sërish qeverinë lidhur me projektin e rrugës Milot-Fier, duke e cilësuar si një aferë. Përmes një postimi në Facebook,...

Gjykata pushon çështjen për ish-ambasadoren Ardiana Hobdari

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pushuar çështjen e vjedhjes së pasaportave në Greqi. Lidhur me këtë çështje ishte nën akuzë edhe ambasadorja shqiptare, Ardiana...

Publikohet data/ Ja kur do votohet Reforma Zgjedhore

Partia Socialiste bëri me dije se Reforma Zgjedhore do të votohet në seancën e 23 korrikut, një javë para afatit. PS ka mbledhur pas seancës...