E diel, 29 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Horoskopi, 4 maj 2020

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

28 Nëntori/ Presidenti rus, Vladimir Putin uron shqiptarët

Me rastin e 108-vjetorit të pavarësisë, Presidentit i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar shqiptarët përmes një telegrami urimi dërguar Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

Dashi

Ju vetë do e keni të vështirë ta kuptoni, por është e qartë për të gjithë të tjerët se keni një humor shumë të keq ditën e sotme. Nëse dëshironi të keni vëmendjen e personave që ju doni, përpiquni të shmangni qëndrimet tuaja mosrespektuese dhe përqëndrohuni tek ëmbëlsia. Të gjitha energjitë që keni, kushtojani mirëqenies suaj.

Demi

Ndonjëherë jeta dërgon mesazhe që në dukje mund të jenë të parëndësishme, por fuqia e tyre mund të jetë shumë e madhe, prandaj duhet të ndaleni dhe t’i kushtoni rëndësi. Nëse diçka ju është dukur e pamundur për t’u realizuar, fati po ju troket në derë. Së shpejti mund ta bëni atë të ndodhë dhe kjo falë favorizimit të yjeve.

Binjakët

Për shkak të yjeve që ju favorizojnë, kjo ditë do jetë prefekte për të gjithë ju. Do bëni shumë përparime në çdo aspekt të jetës. Angazhimet dhe shpërblimet shkojnë paralelisht, së shpejti do arrini rezultatet e dëshiruara në aspektin financiar.

Gaforrja

Ditën e sotme nuk do keni humor të mirë, por për të arritur rezultate të shkëlqyera dhe të qëndrushme do jeni të detyruar të silleni sikur nuk ka ndodhur asgjë. Do i tregoni të gjithëve se pavarësisht situatave ju jeni në gjendje të zgjidhni çdo problem. Do kultivoni marrëdhëniet emocionale me dashuri dhe pasion. Përpiquni të mos i frenoni ndjenjat tuaja pavarësisht çdo gjëje.

Luani

Fryma e iniciativës mund të jetë karta juaj e fitores, megjithatë, veproni me qetësi dhe me bindje: përpiquni të kuptoni kur është e përshtatshme të insistoni dhe kur është e nevojshme të tërhiqeni. Do merrni kënaqësi nga puna juaj! Për të rimbushur bateritë tuaja, shëtisni në natyre, buzë detit ose pranë një lumi.

Virgjëresha

Pasi ta keni dhënë fjalën, do të bëni çdo përpjekje për ta mbajtur atë, sepse ajo që ju intereson më shumë është që ju të konsideroheni të ndershëm dhe të besueshëm. Një çështje familjare do të jetë rasti i duhur për të sqaruar parimet tuaja! Gjithçka është në rregull përsa i përket dashurisë. Kritikat e vogla të partnerit do ju bëjnë të reflektoni: nuk mund të hiqni dorë lehtësisht nga një marrëdhënie që ju jep aq shumë.

Lexo edhe :   Horoskopi, 27 Nëntor 2020

Peshorja

Hëna ju dërgon shenja pozitive dhe inkurajuese. Të etiketuar në vetë-dashurinë tuaj, do të jeni më produktivë se zakonisht, të shpejtë në reflekse por edhe të sigurt në mundësitë tuaja. Sektori i ndjenjave do të jetë i ëmbël dhe më tërheqës se zakonisht. Do të kujdeseni për të dashurin tuaj dhe do jeni të gatshëm për t’i kushtuar  vëmendje dhe përkushtim si kurrë më parë.

Lexo edhe :   Horoskopi, 27 Nëntor 2020

Akrepi

Një ditë ideale që do nxjerrë në pah të gjitha të metat tuaja, por kjo nuk do të thotë të tërhiqeni dhe të mërziteni. Kjo do ju shtyjë të përmirësoni marrëdhëniet me njerëzit e tjerë dhe punët private. Ngjarjet që do ndodhin sot, do ju bëjnë të reflektoni për marrëdhënien me partnerin tuaj.

Shigjetari

Jeta shoqërore, e sponsorizuar nga Hëna në Peshore, premton të jetë joshëse dhe e gjallë. Sot jeni në qendër të skenës dhe protagonistë absolut! Ka edhe më shumë. Marsi dhe Saturni po ju mbështesin për ca kohë, duke ju sjellë mundësi të bukura në punë dhe momente për tu përshtatur në fushën sentimentale. Do ndani programe të bukura në mbrëmje me miqtë.

Bricjapi

Një ditë jo në standardet tuaja dhe kjo për faj të Hënës në Peshore e cila sjell pengesa dhe konfuzion. Në vend që të nervozoheni, përpiquni të zgjidhni situatat me gjakëftohtësi. Kushtojini rëndësinë e duhur sinjaleve dhe kërkesave të dërguara nga trupi juaj.

Ujori

Yjet dot do ju sjellin gëzim dhe eufori në jetën tuaj. Mos rezistoni dhe kënaquni me këto ndjesi të këndshme. Zgjidhni mirë punonjësit tuaj: tani për tani keni nevojë për njerëz metodikë për t’ju ndihmuar të organizoni punën tuaj. Në çift do shijoni momente të bukura dhe gjithçka do shkojë më së miri.

Peshqit

Intuita, sensi i zakonshëm dhe qetësia e brendshme do t’ju mbështesin nëse përballeni me zgjedhje të rëndësishme të jetës. Përveç kësaj, një projekt që ju intereson ka shans të jetë i suksesshëm nëse do dini si ta prezantoni atë. Koha ideale për të filluar një dietë. Qartësoni partnerin tuaj dhe kërkojini falje nëse e keni lënduar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...