Kryesore

Hajdari i kërkon llogari mazhorancës: Meta i martuar me Kryemadhin, pse e bëtë president?

               Publikuar në : 11:12 - 13/06/19 S.N

Deputetja Rudina Hajdari i ka kërkuar llogari sot mazhorancës, e cila kërkon që të shkarkojë presidentin Meta.

Hajdari u tregua e drejtpërdrejtë teksa tha se edhe kur vetë mazhoranca e bëri president Metën, ky i fundit ishte i martuar me Kryemadhin, e për rrjedhojë sigurisht që ishte në konflikt interesi.

Në bazë të këtij argumenti, deputetja pyeti mazhorancës se përse e votoi atë dhe e bëri president. Ajo akuzoi mazhorancës, të cilës iu drejtua me fjalët se “e zgjodhi Metën për të zgjatur jetëgjatësine e pushtetit të saj, sepse nuk do t’ia dijë për Shqipërinë:

“Më falni president nëse gruaja juaj është palë e opozitës dhe kjo palë është bërë pjesë e këtij konflikti, a nuk është ky konflikt i pastër? Unë ngre pyetjet, ai duhet të ulet me të gjitha palët. Do ulet edhe me Kryemadhin dhe të shikojë se kur do të jetë data tjetër e zgjedhjeve. A nuk ishte ky debati që u bë kur presidenti u zgjodh? Më falni pse e zgjodhët presidentin? Për vetëm një fakt, doni të zgjasni jetëgjatësinë e tij politike. Me çfarë kredencialesh e zgjodhët presidentin? A nuk ishte ai atëherë në konflikt interesi? Pse nuk e ngritët këtë problem?

Ju, mazhoranca u bë pala me LSI-në, me opozitën. Bëtë marrëveshje me njëri-tjetrin, pse? Që të zgjasni pushtetin tuaj sepse nuk ju intereson fare se çfarë bëhet me Shqipërinë.”

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT