E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Greqi/ Ekzekutohet biznesmeni, pak muaj më parë i vranë edhe bashkëshorten

Biznesmeni i njohur në ishullin Zakynthos të Greqisë, Dionysis (Dimis) Korfiatis është ekzekutuar mesditën e sotme. Disa muaj më parë, ai i kishte shpëtuar një tjetër atentati, por humbi jetën bashkëshortja e tij.

Biznesmeni kishte shkuar në një zyrë kontabiliteti për të diskutuar përfshirjen e tij në një program financimi, kur një person shfaqet dhe fillon të qëllojë drejt zyrës së Korfiatis, shkruan Kathimerini.

Në këtë moment 54-vjeçari u plagos për vdekje, ndërsa një nga pronarët e zyrës u plagos lehtë dhe u transportua në Spitalin Zakynthos dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në qershor të vitit 2020, persona të panjohur qëlluan 54-vjeçarin dhe gruan e tij 37-vjeçare, duke e i marrë jetën kësaj të fundit. Viktima ishte Christina Kloutsinioti, e cila ishte edhe kandidate për këshilltare komunale në zgjedhjet e mëparshme lokale të mbajtura në Greqi.

Kohët e fundit, ai kishte dëshmuar si dëshmitar i prokurorisë kundër dy kriminelëve shqiptarë dhe një oficeri të fshehtë të policisë, të cilët u akuzuan për vjedhje të 550,000 eurove. Për më tepër, Korfiatis kishte kontakte me njerëz të akuzuar si autorë të vrasjes së një 37-vjeçari, në gusht 2017 në Zakynthos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...