E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Greqi/ Autobusi u vonua në stacion, të rinjtë rrahin shoferin

Një shofer autobusi në Greqi është rrahur brutalisht nga gjashtë të rinj, pasi urbani ishte vonuar për të mbërritur te stacioni.

Dy ditë më parë, 57-vjeçari u sulmua nga të rinjtë me pretendimin se autobusi ishte vonuar dhe ishte i tejmbushur me pasagjerë.

Në një intervistë për “Protothema”, shoferi ka treguar se rinjtë filluan ta shajnë, ta sulmojnë dhe më pas ta grabisin.

Ai është shprehur se nëse i sheh përsëri të rinjtë të cilët e sulmuan, mund t’i identifikojë ata.

“Unë u rraha, sepse autobusi ishte shumë i mbushur me njerëz. Kishte rreth 200 vetë dhe ishin vonë për ndalesë. Ata nxituan dhe filluan të më shajnë me fjalë banale dhe të më bërtasin. Papritmas zbritën dhe bllokuan urbanin. Pastaj hynë përsëri dhe u turrën drejt meje. Të rinjtë më goditën me shkelma dhe grushta në stomak dhe fyen familjen time. Pas konfliktit çanta ime, në të cilën ndodhej celulari im dhe 400 euro më ishin vjedhur”, ka rrëfyer shoferi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...