E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Goli i Tottenham “ndez” Anglinë, sa shumë polemika pas ndeshjes (Video)

Tottenham fitoi sfidën e parë çerekfinale ndaj Manchester Cityt, me shifrat e ngushta 1-0, dhe me gol të Son në minutën e 78-të.

Por, sa shumë polemika për këtë gol. “Qytetarët” pretendojnë se ai ishte offside, në momentin kur u nis topi drejt tij. Më pas, në vazhdimin e aksionit, ata pretenduan sërish se topi e kaloi vijën fundore, por nga përsëritja duket se sfera është në limite dhe nuk ka dalë jashtë.

Dhe Son ia doli të mposhtte portierin Ederson, teksa shumë prej lojtarëve të Cityt patën një farë hutimi, që kërkonin ndalimin e aksionit.

Goli i Son on Vidnews.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...