E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Gjendet helikopteri/ Fati i 6 personave që ndodheshin në bord, një i zhdukur

Gjenden mbetjet e helikopterit që u shpall i zhdukur të premten në brigjet e Napalit të Kauai në Hawaii, brenda të cilit ndodheshin 6 persona.

Zyrtarët njoftuan se heliktoperi është rrëzuar në majë të një mali në ishullin Kauai. Për pasojë kanë humbur jetën 6 persona, ndërsa 1 tjetër nuk është gjetur ende.

Ndërkohë, autoritetet kanë identifikuar tre nga viktimat. Bëhet fjalë për pilotin Paul Matero, 69 vjeç, Amy Gannon, 47 vjeçe dhe Jocelyn Gannon, 13 vjeçe.

Mister/ Zhduket helikopteri me 7 persona në bord, mes tyre 2 fëmijë (Video)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...